Çocuklar için Podcast En İyi 10 Kanal

Abdulkadir Özbek

Çocuklar için Podcast Önerileri

Eğitici podcast’ler, çocukların pratik ve faydalı içeriklerden arada herhangi bir ekran olmadan faydalanmalarını sağlar. Çocuklarla iletişim kurmanın en eğitici ve eğlenceli yoludur.

Çocukların yeni bilgi ve beceriler öğrenmesi sağlayan podcast’ ler eğlenceli hikayelerle beraber çocuklara hayal kurdurarak meraklarını harekete geçirir ve yaratıcılık konusunda ilham verir.

Podcast’ler, kelime hazinesi, dil becerileri ve okur yazarlık becerilerini geliştirir.

1- Meraklı Zihinler (5 yaş +)

Çocuklar için Podcast Önerileri

Astronot, mühendis veya doğa bilimci olmayı hayal eden tüm çocuklar için harika bir podcast. Evrendeki tüm olaylar, uzay, doğa, tüm canlılar ve bilim hakkında eğlenceli bir anlatımla sunulan her türlü içeriğe ulaşabilirsiniz.

2- Aile ve Çocuk Podcest (TRT DİNLE) (3 yaş+)

Pedagojik bir bakış açısıyla ve çocuklarla birlikte hazırlanmış arkadaşlık, eğitim, spor, sağlık, müzik ve daha birçok konuda keyifli hikâye ve röportajları dinleyebilirsiniz.

3- TÜBİTAK Bilim Çocuk Dergisi Podcast (7 yaş+)

Çocuklar için Podcast Önerileri

Güvenli, doğru ve eğlenceli bilgilerle oluşturulan içerikleri Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts ve Soundcloud uygulamalarıyla sesli yayınlarına ulaşabilirsiniz.

4- Circle Round (4 yaş +)

Nezaket gibi önemli konuları araştırarak, sabır ve cömertlik konularını her bölümde işler ve hikayeleri İngilizce ana dilinde anlatır.

5- Be Calm on Ahway Island (3 yaş +)

Çocuklar için Podcast Önerileri

Çocuklar için rahatlatıcı, orijinal İngilizce ana dili ile anlatılan kısa hikayeler içerir. Her bölüm bir meditasyonla başlar ve olumlu bir mesaj içerir. Yatma vakti, uyku veya dinlenme zamanları için harika bir podcast.

6The English We Speak

İngiliz yayın istasyonu BBC, güzel ve doğru İngiliz telaffuzu sayesinde doğal günlük ifadeleri çocuklara ana dili gibi konuşturarak öğretiyor. Dünya çapında İngilizce öğrenenler arasında çok beğenilen podcast’ tır.

7English Class 101

Çocuklar için Podcast Önerileri

Hem yeni başlayanlar hem de ileri düzey kullanıcılar için çoklu görev içeren bölümler bulabilirsiniz. Çocuğunuzun gelişim düzeyine uygun, yavaş ve kolay anlaşılır bir hızda kaydedilebilen bölümlerden oluşmaktadır. 

8Uyku Hikayeleri (Spotify : Turkey : Kids & Family Podcast Charts ) (2 yaş+)

Çocuklar için birbirinden rahatlatıcı uyku hikayeleri içeren podcast uzman psikologlar tarafından hazırlanan hikayelerle uyku saatini keyifli ve kolay hale getiriyor. 

9Npr Wow İn The World (5 yaş+)

Çocuklar için Podcast Önerileri

Bu eğlenceli NPR podcast, çocuklar için çevreleri, ülkeler ve farklı kültürler hatta kendi vücutları ve dünyanın tüm harikaları hakkında eğlenceli bir şekilde hikâye anlatıp sohbet ediyor.

10Brains On! (7 yaş+)

Bu podcast, her hafta bilim ya da tarihle ilgili konuları ele alan 100’den fazla bölüm sunuyor.

Daha önce hazırlamış olduğum farklı podcastlerle ilgili içeriklere instagram sayfamdan ulaşabilirsiniz.

Paylaş
Yorum Yaz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Login

0
Would love your thoughts, please comment.x