Çoçuğunuzun Ekran Süresini Kontrol Edebileceğiniz 7 Uygulama

Abdulkadir Özbek

Ekran Süresi Nasıl Kontrol Edilir?

Ekran süresi, çocuğun bir ekrana bakarak geçirdiği zamanı ifade etmektedir. Çocuğun film ve video izlediği, oyun oynadığı, tablet ve telefon gibi cihazlarla geçirdiği süreyi kapsar.

Çocuklar ekrana çok fazla maruz kaldığında, içeriklerin kontrol edilmesi zorlaşmaya başlamaktadır. Araştırmalar çocukların çok fazla ekrana maruz kaldığında, gelişimsel özelliklerinin olumsuz birçok etkisi olduğunu göstermektedir.

Çocuğunuzun Android cihazı veya Chromebook’ unda ekran başında kalma süresi sınırı belirleyerek bu süreyi kontrol altına alabilirsiniz. Çocuğunuzun Android cihazı veya Chromebook’ unu, belirli bir süre boyunca kullandığında ya da dinlenme vaktine ihtiyacı olduğunu düşündüğünüzde kilitlenecek şekilde de ayarlayabilirsiniz.

1- ScreenTime:

Screen Time’ın ücretsiz sürümü, çocuk başına bir cihaz için günlük etkinlik raporları ve uygulama kullanım ayrıntıları dahil olmak üzere bir dizi özellik sunar. Ayrıca ücretli premium sürüm daha fazla özellik sunar ve beş adede kadar cihazı izlemenize olanak tanır.

2- Qustodio:

Qustodio, konumu, göz atma geçmişini, ekran süresini ve daha fazlasını gösteren kullanıcı dostu ebeveyn kontrol paneline sahiptir. Gerçek zamanlı izleme avantajı sunar.

3Norton Family:

Norton Family, bulut tabanlı ebeveyn kontrol hizmetidir. Norton Family, ebeveynleri ve çocuklarının çevrimiçi iletişimlerini sağlar. Gerçek zamanlı olarak konumlarını izleyerek çocuklarınızı takip etmenize yardımcı olur.

4- Kaspersky Safe Kids:

Kaspersky Safe Kids, çocuklarınızın cihazlarında sınırlar belirleyerek ve dijital hareketleri hakkında size ayrıntılı bir rapor sunarak çocuklarınızın ekran süresini yönetmenize yardımcı olur.

5Net Nanny:

Çocuklarınız için ekran süresini izler ve sınırlar, ayrıca web uygulamalarında da yaşa uygun olmayan içeriği filtreler.

6- Kids Place:

Kişisel verilerinizi koruyan ve çocukların, uygun gördüğünüz uygulamalara erişimini kısıtlayan, ebeveyn kontrolüne ve çocuk kilidine sahip bir uygulama. Bu uygulamadan yararlanılarak sadece belirlenen saatlerde telefon kullanımı sağlanır. Böylece verimli bir zaman yönetimi sağlar.

7- McAfee Safe Family:

Safe Family’ nin yararlandığı algoritma, uygun uygulamaların indirilmesine engel olur. Böylece kullanıcı, zararlı içeriklerden uzak tutulur. Çocuklarınızın telefondaki etkinliklerini izleyip, çocuk kilidi koyun ve ekran karşısında geçirilen süreyi kısıtlamanız için kolaylık sağlar. Ayrıca çocuğunuzun her an nerede olduğunu gerçek zamanlı olarak harita üzerinde görebilirsiniz.

Çocuğunuzun yaşı, kullandığı cihaz türü, ihtiyacınız olan özellikler ve bütçe gibi etkenleri göz önünde bulundurarak, aileniz için en iyi ebeveyn izleme uygulamasına karar verebilirsiniz.

Daha önce hazırlamış olduğum ekran süreleri ve oyunlarla ilgili içeriklere instagram sayfamdan ulaşabilirsiniz.

Paylaş
Yorum Yaz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Login

0
Would love your thoughts, please comment.x